درباره ما

شرکت توسعه لعاب تهران

شرکت توسعه لعاب تهران با پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه اولین واحد خدمات لعابکاری مجهز به سامانه پاشش الکترواستاتیک با روبات های کاملا خودکار (ساخت شرکت گما-سوییس)و مطابق با استانداردهای اروپا است.

در پیشرفت صنایع داخلی کشور، تلاش این شرکت همواره در جهت استفاده از فن آوری های سبز و دوستدار محیط زیست و گسترش این نگرش بوده است. در همین راستا با تجهیز کارخانه به سامانه پاشش الکترواستاتیک با روبات های کاملا خودکار، مراحل آلاینده شستشوی قطعات حذف شده است و هیچگونه پساب اسیدی، چربی گیر و مواد شیمیایی مضا̧ نمی گردد.

آقای حسین خطیبى بعنوان موسس و مدیریت عامل شرکت توسعه لعاب تهران در سال 1342 به عنوان سرپرست واحد لعابکارى شرکت ارج وارد صنعت لعابکارى شدند.
ایشان پس از گذراندن دوره هاى تکمیلى و تخصصى در کشور ایتالیا به مدیریت واحد لعابکارى شرکت ارج منصوب شدند.
در همان سالها و قبل از اتقلاب ایشان دغدغه تولید لعاب فلز در کشور و خودکفایى در این زمینه را در سر داشتند. ایده اى که بعدها با کسب تجربه و مهارت کافى و دستیابى به دانش فنى عملى شد.

1368 تا 1374 - مشاوره، آموزش تخصصى و راه اندازى خطوط لعابکارى

محوریت فعالیت هاى ایشان از سال 1368 حول ارائه مشاوره و آموزش تخصصى لعابکارى و اصلاح خطوط و روند لعابکارى به شرکت هاى گوناگون، قرار گرفت.
بسیارى از شرکت هاى معتبر تولیدکننده لوازم خانگى که هم اکنون از نام آوران این صنعت هستند، توسط ایشان به ماشین آلات لعابکارى تجهیز شدند و تحت آموزش هاى لازم قرار گرفته اند. شرکت هایى از جمله:

شرکت پلار
شرکت مهیاگاز
شرکت جهان افروز
شرکت قاینارخزر
شرکت دونارخزر
شرکت آیسان خزر
شرکت سیلوان
شرکت تبریز لعاب
شرکت ایران گرما

 

1374تا 1383 - تأسیس شرکت خدمات لعاب فلز تهران (TEMCO)، مشاور ساخت لعاب فلز در شرکت آتش پدید و تأسیس شرکت مدائن لعاب

شرکت خدمات لعاب فلز تهران (TEMCO) سال 1374 توسط ایشان تأسیس شد؛ تجهیز کارخانجات به سامانه لعابکارى حرفه اى، آموزش تخصصى روند لعابکارى و تهیه و فروش مواد اولیه و لعاب فلز از مهمترین فعالیت هاى این شرکت بود.
در همین دوره همکارى ایشان در قالب مشاور فنى، جهت فرمولاسیون لعاب فلز و فروش آن با شرکت آتش پدید که یکى از بنام ترین تولیدکنندگان لعاب فلز بود آغاز شد.
در سال 1375 و همزمان با این فعالیت ها بود که ایشان با همکارى شرکت پادیسان اقدام به تأسیس واحد خدمات لعابکارى تحت عنوان شرکت مدائن لعاب نمودند.
اهم فعالیت هاى این شرکت لعابکارى کلیه قطعات شرکت پادیسان و دیگر تولیدکنندگان بنام لوازم خانگى همچون شرکت نیک کالا، اخوان، استیل البرز، سنگرکار، جهان افروز، سوزان و... بود. ایشان براى اولین بار در ایران اقدام به لعابکارى قطعات چدنى (شبکه هاى چدنى اجاق گاز) با پوشش لعاب مات نمودند.

 

1383 تا 1391 - توسعه شرکت خدمات لعاب فلز تهران (TEMCO) و ساخت لعاب فلز

آقاى خطیبى در سال 1384 با تکیه بر تجربیات، تحقیقات و پژوهش هاى علمى فراوان در صنعت لعابکارى، موفق به تولید لعاب فلز گردید ،
و در همین راستا شرکت خدمات لعاب فلز تهران (TEMCO) با تغییر حوزه فعالیت هاى خود، تحت عنوان شرکت مهندسى لعاب تهران نوین در استان قزوین شروع به تولید انبوه انواع لعاب فلز نمود.
با توجه به نیاز کشور در این حیطه، محوریت تولیدات این شرکت بر تولید لعاب هاى آسترى دو و سه فرموله و لعاب سفید قرار گرفت.
با کسب میزان قابل توجهى از بازار فروش لعاب فلز کشور، در سال 1386 شرکت لعاب تهران نوین با مدیریت ایشان فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات لعابکارى به شیوه اى به روز در دستور کار خود قرار داد.

 

1391 تا کنون - تأسیس شرکت توسعه لعاب تهران

پس از کسب تجربیات فراوان در طى سالیان متمادى حضور در صنعت کشور، آقاى خطیبى در سال 1391 به صورت کاملا مستقل اقدام به تأسیس شرکت توسعه لعاب تهران در شهرك صنعتى شمس آباد تهران نمود.
تمرکز این شرکت بر ارائه سطحى حرفه اى از خدمات لعابکارى فلز است و در این راستا این شرکت اولین واحد مستقل خدمات لعابکارى است که مجهز به سامانه پاشش کاملا خودکار لعاب الکترواستاتیک ساخت شرکت گماى سوئیس است .
علاوه بر استفاده از سخت افزارهاى به روز و پیشرفته، شرکت توسعه لعاب تهران مفتخر است با استفاده از لعاب هاى با کیفیت از تولیدکنندگان معتبر کشور بلژیک و ترکیه، بهترین و بالاترین کیفیت خدمات لعابکارى را به کارخانجات تولیدکننده لوازم خانگى، نیروگاه ها و پالایشگاه هاى کشور ارائه نماید.
از جمله فعالیت هاى در دست انجام این شرکت، گسترش واحد تحقیق و توسعه است. ساخت لعاب سرامیکى بر روى سطوح فلزى براى اولین بار و اجراى آن بر روى ظروف، نمونه اى از فعالیت هاى این واحد است که به زودی در سطحى انبوه در دسترس صنعتگران کشور قرار خوهد گرفت.